Kullanıcı adı:
Şifre:

Hatırlasın mı?
Sadece Anasayfa üzerinden hızlı giriş yapılabilir.
Üye Olmak İstiyorum SSS Giriş Yap 

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ]  Facebook'ta Paylaş

12 Kas 2009, 11:49

İYB VE İŞE GİRİŞ GEÇ BİLDİRİM
Uzman Üye
Uzman Üye
Kullanıcı avatarı

İŞTEN AYRLIŞ BİLDİRİMİ SÜRESİNDEN SONRA YAPILDIĞINDA CEZA NE KADARDI. BİRDE İŞÇİ GİRİŞİ GEÇ BİLDİRİM CEZASI NE KADARDI ARKADAŞLAR.

BaÅŸa Dön Başa Dön

12 Kas 2009, 12:06

Re: İYB VE İŞE GİRİŞ GEÇ BİLDİRİM
Moderatör
Moderatör

• SİGORTALI İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ İLE GENEL SAĞLIK SİGORTASI GİRİŞ BİLDİRGESİNİN SÜRESİNDE VEYA KURUMCA BELİRLENEN ŞEKLE VE USULE UYGUN VERİLMEMESİ

Sigortalı İşe Giriş Bildirgesi ile Genel Sağlık Sigortası Giriş Bildirgesini; bu kanunda belirtilen süre içinde ya da kurumca belirlenen şekle ve usule uygun vermeyenler veya kurumca internet, elektronik veya benzeri ortamda göndermekle zorunlu tutulduğu halde anılan ortamda göndermeyenler hakkında her bir sigortalı için asgari ücret ....693,00 TL

Sigortalı İşe Giriş Bildirgesi’nin verilmediğinin, mahkeme kararından veya kurumun denetim ve kontrolle görevli memurlarınca yapılan tespitlerden ya da diğer kamu idarelerinin denetim elemanlarının kendi mevzuatları gereğince yapacakları soruşturma, denetim ve incelemelerden veya bankalar, döner sermayeli kuruluşlar, kamu idareleri ile kanunla kurulan kurum ve kuruluşlardan alınan bilgi ve belgelerden anlaşılması halinde bildirgeyi vermekle yükümlü olanlar hakkında her bir sigortalı için asgari ücretin iki katı …….…..…….. 1 386,00 TL

İşyeri esas alınmak suretiyle Sigortalı İşe Giriş Bildirgesinin verilmediğine ilişkin; mahkemenin karar tarihinden, kurumun denetim ve kontrolle görevli memurlarının tespit tarihinden, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının denetim elemanlarının rapor tarihinden, bankalar, döner sermayeli kuruluşlar, kamu idareleri ile kanunla kurulan kurum ve kuruluşlardan alınan bilgi veya belgelerin kuruma intikal tarihinden itibaren bir yıl içinde yukarıdaki paragrafta sayılan durumlardan biriyle tekrar bildirge verilmediğinin anlaşılması halinde, bildirgeyi vermekle yükümlü olanlar hakkında bu defa her bir sigortalı için asgari ücretin beş katı tutarında…… 3 465.00 TL

tutarında idari para cezası uygulanır.

İŞTEN AYRILIŞ BİLDİRGESİNİN SÜRESİNDE KURUMA VERİLMEMESİ

Sigortalılığı sona erenlere ilişkin (4/a’lılar) bildirimi, süresi içinde ya da Kurumca belirlenen şekle ve usule uygun olarak yapmayanlar veya Kurumca internet, elektronik veya benzeri ortamda göndermekle zorunlu tutulduğu halde anılan ortamda göndermeyenler hakkında, her bir sigortalı için asgari ücret .....…..… 693,00 TL
tutarında idari para cezası uygulanır. (01.08.2009 tarihinden geçerli olmak üzere)

İçime Bir sessizlik Çöktü Avaz Avaz Susuyorum!.....

BaÅŸa Dön Başa Dön

12 Kas 2009, 13:09

Uzman Üye
Uzman Üye
Kullanıcı avatarı

TEŞEKKÜR ETTİM.ssk ya ödenen bu cezaları gider olarak kayda alabiliyormuyuz yoksa kkeg.midir.(karıştırdım yine)

BaÅŸa Dön Başa Dön

12 Kas 2009, 13:53

Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

K.K.E.G.

BaÅŸa Dön Başa Dön

12 Kas 2009, 14:13

Uzman Üye
Uzman Üye
Kullanıcı avatarı

işverenden kaynaklanan cezalar.kendi düşen ağlamaz diyemiyorum.benide yoruyor uğraş dur.işin yokmuş gibi.cezaları zincirleme yesede kendi bildiğni okumaktan vazgeçmiyor....

BaÅŸa Dön Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ]  Facebook'ta Paylaş

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 44 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: